Včelařství Juráň

Včelí med

Ceník medu

Druh meduBaleníNáhledCena za baleníSklad
Květový med jarní 1 kg 150 Kč ANO
Květový med jarní 0,5 kg 80 Kč ANO
Lipový med 1 kg 160 Kč ANO
Med lesní květový 1 kg --- Kč NE
Medovicový med 1 kg --- Kč NE
Medovicový med 0,5 kg -- Kč NE
Pastový med 1 kg 150 Kč ANO
Malinový med 1 kg --- Kč NE
Med se skořicí 230 g 60 Kč ANO
Med s mandlemi 230 g 85 Kč ANO
Med s oříšky 230 g 85 Kč ANO
Med s oříšky mix 230 g 85 Kč ANO
Med s jablky 230 g 85 Kč ANO
Medvídek 350 g 70 Kč ANO
Medvídek 250 g 55 Kč ANO

Dále nabízíme

Med v konvích 35 kg 135 Kč/Kg
Med v sudech 45 kg 135 Kč/Kg

Při odběru baleného medu obchodníky, poskytujeme slevu 20% (platí při odběru nad 100 Kg).
Při větší objednávce zajišťujeme po dohodě i rozvoz medu.

Med můžete zakoupit v naší prodejně nebo objednat na adrese uvedené v sekci Kontakt.

Co je med?

Med je hodnotná potravina přírodního charakteru, která je vytvořena společenstvím včel ze sesbíraného nektaru nebo medovice na živých částech stromů, kterou včely přetvářejí, kombinují a obohacují svými specifickými látkami, ukládají a nechávají zrát v plástech. Různé druhy kvalitního medu jsou prakticky stejně hodnotné. Liší se barvou, chutí, vůní a pod., ale vždy je to med.
Med prospívá dětem, sportovcům, dospělým i starším lidem - nemocným i zdravým.

Druhy medů:

Květový med: je přírodní koncentrát nektaru z květů rostlin, v převážné většině z rostlin léčivých. Je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med odůležité přírodní látky s povzbuzujícími účinky - rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky a pod.

Medovicový (lesní) med: je zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovým medem obsahuje více fruktózy a dextrinů, ale hlavně větší množství minerálních látek a stopových prvků. Ma charakteristickou, velmi lahodnou vůni a chuť, díky které je tento med velice oblíbený a žádaný.

Smíšený med: je směsí určitého podílu medů květových a medů medovicovich. Proto obsahuje přírodní látky jak z nektarů rostlin, tak i cenné minerální látky a stopové prvky z lesních medů. Smíšený med je velice hodnotný a u nás značně rozšířený. Mísení různých druhů medu je přirozené již při zpracivání včelami v úlu. Záměrným mísením různých druhů medu lze upravit chuť, vůni a barvu medu.

Pastový med: je přírodní, zpravidla květový nebo smíšený med, který se za pomoci řízené krystlaizace upravuje do pastové konzistence. Med je zpracován pouze mechanicky bez dalších přísad. Proto se jedná o plnohodnotný přírodní včelí med, který si uchovává všechny cenné látky a v průběhu času již dále nekrystalizuje. Má světle bělavou až nažloutlou barvu a výbornou chuť.

Tento text je volně převzat z letáku firmy METAPIS, Sukova 6, 301 00 Plzeň.


© Včelařství Juráň Ceny včetně DPH Designed by Petr Husák | 2009