Včelařství Juráň

Fotogalerie

Stavba Včelí farmy Skalička.

Pro včelaření používáme kočovný vůz a také máme několik včelstev ve stacionárním včelíně.

V roce 2009 jsme začali používat pro převoz včelstev speciální rámy, na které lze naložit 16 nástavkových úlů. Pro převoz těchto rámů s úly na jednotlivá stanoviště byl zakoupen vozík s hydraulickým zdvihacím zařízením. Vozík je možno zapojit za traktor nebo terénní automobil s možností tahat přívěsy do celkové hmotnosti 2,5 t.

Dne 20.5.2009 se ve včelíně Jaroslava Juráně st. uskutečnila přednáška pro děti z mateřské školky ve Skaličce na téma "Život včel v úlu". Děti se dozvěděli jak žijí včely v úlu, jak mají rozdělené funkce a co musí každá včela dělat, aby úl mohl správně fungovat. Vyzkoušeli si také jak se vytáčí med z plástů a nakonec dostali plaketu z včelího vosku a osvědčení o absolvování přednášky.

Pro rozšiřování včelstva využíváme oddělků z vlastního chovu i od jiných včelařů.

Chov matek a oddělky na Včelí farmě Skalička.

Naše firma se zúčastňuje včelařských akcí po celé ČR. Také se prezentujeme na prodejních výstavách pořádaných obcemi v našem regionu. Na těchto prodejních výstavách představujeme včelí produkty a také předvádíme výrobu svíček a figurek z včelího vosku.

V červenci 2007 navštivili náš stacionární včelín členové Turistického oddílu Sparta Praha. Byla jim poskytnuta malá přednáška o životě včel a samozřejmě došlo i na malé pohoštění.


© Včelařství Juráň Designed by Petr Husák | 2009