Včelařství Juráň

Něco málo o nás

Včelaříme s 350-ti včelstvy na pomezí Valašska a Moravské brány. Včelstva jsou umístěna na třech stanovištích. Menší část je umístěna ve stacionárním včelíně což je naše hlavní stanoviště, další včelstva jsou umístěna na speciálních převážecích rámech (používaných u nás od roku 2009) a v kočovném voze, tyto včelstva kočují mezi dalšími dvěma stanovišti. Kočování se včelstvy se snažíme modernizovat a zjednodušovat manipulaci, proto přecházíme na výše zmíněné převážecí rámy, které jsou určeny pro 16 nástavkových čtvercových úlů pro 11 rámků s rámkovou mírou 39 x 24 cm. Všechny úly, jak ve stacionárním včelíně, tak i na mobilních zařízeních jsou identické pro snadnou zaměnitelnost. Včelstva se snažíme přistavovat k zemědělským plodinám a lesním porostům.
Snůškové podmínky jsou u nás velmi dobré od vrby, ovocných stromů, luk a lesů. Z velké části jsou tvořeny řepkou, svazenkou, malinami, ostružinami, lesními stromy až po lípu.
Naše včelařství se zabývá produkcí různých druhů medů, včelích produktů a prodejem plodových oddělků. Vyrábíme také točené a odlévané svíčky, figurky a ozdoby z včelího vosku. Nabídku těchto produktů naleznete v jiné sekci webu pod názvem Svíčky. Nabídku svíček a výrobků z včelího vosku se snažíme neustále rozšiřovat.


© Včelařství Juráň Designed by Petr Husák | 2009